insanlar tarafından yanlış anlaşılmayı hiç sevmiyorum. hoş seven var mıdır bilmem ama ben bin katı sevmiyorum. bir insan, bir şekilde, hayatımın bir yerinden bana dahil oluyorsa ve ona bulunduğu yer doğrultusunda bir değer biçip, “sen orada kal” telkininde bulunuyor ve onu tanımaktan memnun olduğumu pek çok sefer -dolaylı yollarla- belirttiğim halde, o insan tarafından, onu önemsemiyormuş gibi bir ultimatom aldıysam, işte bu durumdan ölümüne nefret ediyorum.

etrafınızdaki insanlarla ilişkiniz nasıldır, asla bilmem ama ben en yakından, enn uzağa kadar cıvık ve sevgi kelebeği bir insan değilim. hatta sanırım en sevdiklerimle çok az iletişim kurduğum bile oluyor. insanlarla samimi olmak adına beklentileri yükselten ve ilişkiyi tüketen -“çok samimiyet, tez ayrılık getirir” sözüyle de desteklendiği gibi- bir insan değilim.

bir insanla sürekli iletişim içinde oluşum onu sevdiğim anlamına gelmediği gibi hiç iletişmiyor oluşum ya da sık iletişmiyor oluşum onu sevmediğim anlamına gelmiyor.

insanlarla sürekli iletişim kurmaya ihtiyaç duyan birisi değilim. kendi kendime kaldığım ya da özel zaman diye nitelendirdiğimiz aile/arkadaş zamanları içerisinde zamanı hakkıyla yaşamak adına bazen biz dışında her şeyden uzak dururum.

sizinle her koşulda-tatil, etkinlik ve başka insanlarla yapılan çeşitli aktiviteler içerisindeyken- iletişen insanlara “bana çok önem veriyor” gözüyle değil, yanında ve yakınındaki insanlara karşı ne kadar da saygısız gözüyle bakmanızı öneriyorum. çünkü ben sevgilim ya da eş değer dostlarımla bir aradayken karşımdaki insan telefona gömülüyor olsaydı, kendi değerimi sorgulardım. sıkıcı olduğumu düşünür ve “burada ne işim var?” diye, kafa yorardım.

ve beni biraz olsun tanıyan insanlar bendeki yerlerine inansın ve bu yerin teminatını bir mesaja bağlamasın isterdim, olsun. kimseye kızmam vardır bir hatam diye düşünür yine kendimi üzerim. eee bu da o değer verdiğim insanların bende olan güzel kredisi oluyor işte.

bu post, ‘bence’ temeli üzerine kurulmuş küçük bir sitemler bütünüdür. kişi ve olaylarla direkt ilgisi yoktur.

Reklamlar